pleiades sifa
Pleiades® Şifa Sistemi Aktivasyon seanslarında en sık görülen belirtiler

1. Bedenin belirli bölümlerinde veya bedenin tamamında meydana gelen istemsiz kas hareketleri ve seğirmeleri;

Paresempatik sinir sisteminin aktive olması ile beraber organ ve kaslara gerekli oranda oksijen üretilmesi ve sinir hücre ve nöronlarının titreşimlerinin değişmesi.

Bununla beraber beden organ, doku ve kaslarına kan akışının sağlanması. Solunum sistemi ve özellikle akciğerlerin, merkezi sinir sisteminin ve beyin nöronlarının uyarılması.

Sinir sistemimiz elektriksel sinyallerle ile veri akışını düzenlemektedir.

Aktivasyon öncesi beden enerji meridyen sisteminde ve sinir sisteminde iletişim sorunları bulunuyorsa sinir hücreleri uyarılarak aksaklıklar çözülmeye başlar.

Otonom sinir sistemi yani sempatik ve parasempatik sinir sistemleri arasındaki iletkenlik ve denge kurulur.

2. Nedensiz ağlama veya gülme krizleri;

Aktivasyonla beraber OTONOM sinir sistemi olarak bilinen sinir sistemimiz istemsiz kas hareketlerini yöneten sistem olduğundan dengelenmeye başlar. Otonom sinir sistemi kalp kaslarını ve solunumunu da düzenleyen sistemdir.

​ Buna bağlı olarak kalp ritminin dengelenmesi sırasında ağlama gibi geri bildirimler alınması olağandır.

Sinir sistemi tüm bedenimizi sardığından hangi bölgede bir ritim ayarlaması olursa o bölgelerde kasılmalar ve buna bağlı geri bildirimler alınabilir.

Gülme krizine girmekte aynı şekilde solunum ve sindirim sistemimizde dengelenmeye yol açar ve buna bağlı hormonların salgılanmasına sebeb olur.

3.Sık sık yutkunmak;

Parasempatik sinirler mide, bağırsak, burun, pankreas gibi organlardaki bezlerin, tükürük bezlerinin, göz yaşı bezlerinin salgı yapması gerektiğinde bolca sıvı salgılamayı uyarıcı etki yapacak şekilde dizayn edilmiştir.

Aktivasyonla beraber eğer bahsedilen organlarda işlev yetersizliği varsa bahsedilen belirtiler görülebilir. Aynı şekilde hızlı göz hareketleri ve sık sık kırpışmalar geri bildirimler arasındadır.

4. Seans esnasında derin uykuya dalmak

Sinir sistemimizin en önemli bölümü beyindir.

Beyin faaliyetleri parasempatik sinir sisteminin aktive olması ile beraber delta olarak isimlendirilen REM durumuna geçebilir. Yani REM uykusu.

Beden bu durumda iken tüm salgı bezleri aktive olur hormonal denge kurulur.

5. Vizyon görmek, yanında birilerin olduğunu hissetmek, ışık patlamaları, gözler kapalı olduğu halde renklerin görülmesi, kokuların hissedilmesi veya sesler duymak.

Aktivasyon esnasında beyin NON REM yani REM olmayan Uyku Aşamarından 1. seviye durumuna geçtiğinde sezgilenen durumlardır.

Uyku ile uyanıklık arasında deneyimlenen bu durum BİLİNÇALTI yani Hipokampüs ve LİMBİK sistem arasındaki iletişim ağlarını oluşturan sinirlerin dengelemesi sonucu ortaya çıkan geri bildirimlerdir.

6. Bedenin ağırlaşması

Beynimiz DELTA dalgasına geçtiğinde bedenimizin kendi kendini kitleme ve hareketsiz bırakma gibi sistemi vardır. Beyin organımızın lobları arasındaki ağlarda yenilenme başladığında tüm bedenin hareketsiz kalması gerekmektedir.

Eğer bu sistemimiz olmasa uyurgezer olarak ayağa kalkabilir ve istemsiz hareketler yaparak kendimize zarar verebilirdik.

7. Bedenin muhtelif yerlerinde ağrı veya sızılar oluşması veya eski ameliyat yerlerinde ağrıların oluşması.

Hasar görmüş kas dokuları, lifler ve tendomlar ve bunlara bağlı sinir hücrelerinde aksaklıklar olduğu taktirde sinir sisteminin aktivasyon ile kendini yenileme sürecine girmesi geçici ağrıların oluşmasına sebeb olabilmektedir.

8. Tüm seans boyunca sadece uyumak veya hiçbir şey hissetmemek.

Parasempatik sisnir sisteminin aktive olması bedene dinlendirici hormonların salgılanmasına sebeb olur. Endokrin sistemimiz iç salgı bezlerinin yönetildiği sistemdir.

​Eğer yenilenme ve dönüşüm endokrin sisteminde meydana geliyorsa bedende hissedilmesi mümkün olmayabilir.

www.pleiades.com.tr